Upisi u školu nogometa

skola nogometa

NK “Tekstilac Ravnice” poziva sve dječake i djevojčice rođene 2011. godine i starije da nam se pridruže na treninzima i s nama podijele sve radosti sporta.

KOME SE JAVITI!

Godišta 2010./2011.– trener: Matija Drušković, tel: 099/8793-400

Godišta 2008./2009. – trener: Damir Šoprek, tel: 095/9054-887

Godište 2007. – trener: Luka Kržak, tel: 098/1647-876

Godište 2006. – trener: Matija Drušković, tel: 099/8793-400

Godište 2005. – trener: Dubravko Čavka, tel: 099/4889-333

Godište 2004. – trener: Dubravko Čavka, tel: 099/4889-333

Godište 2003. – trener: Dubravko Čavka, tel: 099/4889-333

Godišta 2002./2001. – trener: Dubravko Čavka, tel: 099/4889-333

Voditelj škole nogometa: Dubravko Čavka, tel: 099/4889-333

Osnovne informacije o klubu, obrazac za upis u školu nogometa te potrebnu izjavu možete ponaći:

Download “Info letak” Info-letak-NK-Tekstilac-Ravnice.pdf – Downloaded 224 times – 300 kB

Download “Upisni obrazac” Upisni-obrazac-NK-Tekstilac-Ravnice.pdf – Downloaded 219 times – 233 kB

Download “Izjava” Izjava-NK-Tekstilac-Ravnice.pdf – Downloaded 200 times – 228 kB

Veselimo se vašem dolasku

Kako izgleda trening juniora NK “Tekstilac-Ravnice” pogledajte u prilogu iz emisije Školska liga.

O školi nogometa NK “Tekstilac-Ravnice” pogledajte u prilogu iz emisije Školska liga.

Program škole nogometa

Zadovoljstvo nam je predstaviti školu nogometa nogometnog kluba “Tekstilac-Ravnice”. Kompletan rad škole nogometa bazira se na sportskom odgoju djece u dobi od 6 do 18 godina. Sportska kultura, Fair play, samostalnost i mnoge druge karakteristike čine glavninu rada škole nogometa.

Treninzi se održavaju pod budnim okom licenciranih trenera (UEFA B i UEFA A licenca).

Škola uz nogometni program, djecu odgaja u smjeru sportskog života bez alkohola, cigareta i droga. Posebno i stručno izrađeni Plan i Program rada omogućava pravilni sportski razvoj djece svih uzrasta. Kroz postepeni razvoj svojih sportskih potencijala i stjecanje društvenih vještina polaznici škole nogometa stječu vještine funkcioniranja unutar kolektiva, svijest o važnosti kolektivne suradnje, odricanja i ulaganja truda koji su neophodni za postizanje uspjeha u bilo kojem području životnog djelovanja.

Proces školovanja nogometaša vrlo je složen, a traje od 10 do 12 godina. Perspektivno planiranje se prvenstveno odnosi na sustavno povećanje broja treninga, utakmica, opterećenja do optimalne razine u višegodišnjem ciklusu. Taj vremenski interval podijeljen je na dobne kategorije igrača koje se nadopunjuju kroz razdoblje rasta i razvoja igrača. U tom procesu utjecaj treninga je različit s obzirom na kategoriju igrača, što zahtjeva doziranje intenziteta treninga prema sposobnostima igrača.

Plan i program rada škole nogometa je usmjeren na globalni cilj škole nogometa, kao i na određene podciljeve koji su usklađeni sa zdravstvenim statusom pojedinih dobnih kategorija i njihovim fiziološkim zakonitostima.

MATERIJALNI UVJETI RADA

Škola nogometa na raspolaganju ima glavni teren (odigravanje prvenstvenih utakmica svih kategorija), pomoćno igralište s reflektorima, teren s umjetnom travom dimenzija 30x50m s reflektorima te teren za odbojku na pjesku koji se ujedno koristi za rad sa vratarima. Na raspolaganju je 5 malih (cca 15 igrača) i jedna velika svlačionica (cca 25 igrača) za pripremu igrača za treninge i utakmice.

EKIPE I TRENERI

Škola nogometa Tekstilac Ravnice natječe se u 6 kategorija: Zagići,  Limači, Mlađi pioniri, Stariji pioniri, Kadeti i Juniori s 10 ekipa: Zagići mlađi, Zagići stariji, Limači mlađi, Limači stariji, Pioniri mlađi I, Pioniri mlađi II, Pioniri stariji I, Pioniri stariji II, Kadeti i Juniori.

Nogometna škola, radi po programu rada nogometnih centara i podcentara ZNS-a. Osnovni ciljevi rada podijeljeni su u pet skupina:

1. PEDAGOŠKI ( odgoj zdrave sportske osobe s jasnim životnim i sportskim ciljevima).

2. SOCIOLOŠKI ( stvaranje sportaša koji će se uklopiti u sportska i društvena okruženja).

3. SPORTSKI ( odgoj i obrazovanje zdravog sportaša koji će savladati sve elemente nogometne igre u skladu sa svojim talentom)

4. ZDRASTVENI ( usvajanje higijenskih navika te briga za pravilan psiho-fizički razvoj).

5. PROMOTIVNI ( odgajanje budućih navijača kluba i osoba koje će kroz različite oblike društvenih djelatnosti pomagati klubu u skladu s njihovim mogućnostima).

Program je prilagođen za svaku kategoriju ovisno o dobi i stupnju nogometne obučenosti. Uz plan rada svaki trener vodi i dnevnik , a izrađeni su i kartoni u koje se upisuju svi bitni podaci kao antropometrija, karakteristike igrača, testiranja i procjena igrača. Program rada naše škole koncipiran je na kvalitetnom i stručnom radu.

Djeca kroz godišnji plan i program nogometne škole prilogođen pojedinim uzrastima razvijaju motoričke sposobnosti, brzina, gibljivost (fleksibilnost), koordinaciju, preciznost. Neki od djelova programa škole nogometa su:

Formiranje bazičnih motoričkih znanja:skola nogometa 2
kretanja u prostoru sa i bez lopte;
savladavanje prepreka u prostoru sa i bez lopte.

Osnovni tehnički elementi:
školica trčanja i zagrijavanje;
udarac lopte sredinom hrpta stopala (u mjestu i kretanju);
dodavanje unutarnjom stranom stopala (u mjestu i kretanju);
primanje lopte unutarnjom stranom stopala;
vođenje lopte različitim djelovima stopala;
kinestetički osjećaj za loptu (tehniciranje, udarci iz zraka).

Učenje osnova taktičkog postavljanja na terenu:
pozicija igrača;
pravila igre;
obrana, napad;
sportsko ponašanje (na terenu i izvan njega).